Múdra ponorka

Múdra ponorka
Ahoj kamaráti!
Aj vy sa radi sa hráte,
čítate a tvoríte?
Láka vás svet
príbehov a dobrodružstiev?
Chcete spoznať nových kamarátov
knižných aj tých ozajstných?
To všetko nájdete v našej Múdrej ponorke na detskom oddelení! Vydajte sa s nami na plavbu za poznaním i zábavou, do čarovného sveta plného rozprávok a fantázie.
Na palube Múdrej ponorky ste vždy vítaní!

Múdra ponorka

V roku 2015, pri príležitosti 90. narodenín knižnice, pribudol do Oddelenia pre deti nový zábavno-náučný priestor pre našich najmenších návštevníkov s názvom Múdra ponorka. Detský kútik plný veselej žltej farby v sebe skrýva rôzne zákutia, priestory na hranie, oddych či posedenie pri dobrej knižke. Malí čitatelia sa tu môžu uvelebiť v pohodlných sedacích vakoch, čítať si svoje obľúbené rozprávky, ponoriť sa do mora dobrodružstiev, hier a spoznávania.

Autorom priestorového návrhu Múdrej ponorky je popredný slovenský dizajnér Michal Staško, laureát ocenenia Krištáľové krídlo. Ilustrácie zobrazujúce podmorský svet v priestoroch ponorky vytvorila výtvarníčka Mária Nerádová.

Od roku 2016 v priestoroch Múdrej ponorky pravidelne každý piatok pripravujeme pre deti zábavné popoludnia s rozprávkovými knižkami spojené s dramatizovaným čítaním, tvorením a rôznymi hrami.

Top